Czas na daleką przeprowadzkę paź02

Podobne teksty

Czas na daleką przeprowadzkę

Zwykle firmy zajmujące się przeprowadzkami najwięcej pracy mają wczesną jesienią i na początku lata, czyli w czerwcu i we wrześniu.

Ten stan rzeczy łatwo jest uzasadnić

Otóż wtedy wyprowadzają się studenci, a w kolejnym terminie na powrót przychodzą na studia. Trwa więc gorączka przeprowadzek, firmy transportowe mają ręce pełne roboty, a młodzi ludzie skupiają się na znalezieniu nowego mieszkania do wynajmu i zagospodarowania go.

Jest jednak jeden specyficzny typ przeprowadzek, który raczej nie jest uzależniony od pór roku. To przeprowadzki międzynarodowe. W ogólnym założeniu jest to dokładnie ten sam proces – wyniesienie mebli z jednego mieszkania i wniesienie ich do nowego. W istocie jednak przeprowadzki międzynarodowe to bardziej działalność usługowa transportowa.

Co więc wybrać?

Do przejechania jest bowiem z całym asortymentem kilkaset, a nawet kilka tysięcy kilometrów. Przeprowadzki międzynarodowe to więc całkiem skomplikowana operacja logistyczna. Meble trzeba tak zapakować, aby wytrzymały dłuższy transport, nie wchodzi też w grę kilkukrotne jeżdżenie pomiędzy jednym domem a drugim, gdyż przeprowadzki międzynarodowe ze zmianą osiedla w obrębie jednego osiedla raczej nie mają wiele wspólnego.

Ten typ przeprowadzek stał się szczególnie modny w ostatnim dziesięcioleciu, gdy cała masa ludzi zaczęła wyjeżdżać na wyspy i na zachód Europy w poszukiwaniu pracy. Wielu zostało na zawsze. Trzeba więc ich było przeprowadzić. Tak narodził się ten biznes w Polsce, rozwinął się szybko i wciąż się dobrze trzyma.