Czas na porządki kwi18

Podobne teksty

Czas na porządki

Wiosna jest porą roku, w której miasto trzeba koniecznie posprzątać po zimie. Zwykle śnieg, gdy stopnieje, pokazuje wszystkie zanieczyszczenia na jezdniach oraz chodnikach, jakie narosły w ciągu kilku miesięcy zimy, gdy padało dużo śniegu i były mrozy.

W związku z tym do tego procesu bardzo przydadzą się zamiatarki w Krakowie. Są to duże samochody, które mają specjalne szczotki do zamiatania. Mało tego. Zwykle taka zamiatarka nie ma tylko i wyłącznie funkcji zamiatania, ponieważ było to by zbyt mało ekonomiczne.

Kraków musi pamiętać o sprzątaniu

zobacz jaki ładny jest Kraków

I dlatego też zamiatanie ulic odbywa się razem z ich zmywaniem, co pozwala miejskim zarządcom organizującym cały proces sprzątania, zaoszczędzić sporo czasu, a przede wszystkim pieniędzy. Zamiatarki właśnie szczególnie po zimie muszą wyjechać na ulicę w Krakowie, a to dlatego, że przyczyną większego ich zanieczyszczenia po okresie zimowym jest piach, jaki był używany do posypywania dróg, gdy były one pokryte śniegiem. Przecież dzięki niemu jeździło się dużo bezpieczniej, ponieważ drogi nie były śliskie.

Jednak wadą piachu jest to, że został na ulicach, przez co na wiosnę po stopieniu się śniegu i pierwszych odwilżach zrobiły się one brudne i tym samym mało estetyczne. Wtedy muszą koniecznie do akcji wkroczyć krakowskie zamiatarki i zmywarki uliczne, aby sobie z tym problem poradzić i usunąć z ulic cały zbędny piasek, który został po zimie. Na szczęście zamiatarki to bardzo wydajne samochody, dzięki temu też cały proces przejdzie szybko i kierowcy nawet się nie zdążą zorientować, kiedy ulice znowu zrobiły się bardzo czyste.