Jak zorganizować konferencję? gru16

Podobne teksty

Jak zorganizować konferencję?

Ułożenie planu konferencji nie jest tematyką łatwą. Należy za to zabrać dostatecznie wcześniej. Bez wnikania, jaką masz w planach konferencję, przeznacz wiele czasu na wymyślenie harmonogramu. Jest to istotna zasada. Najpierw ustal datę, kiedy planujesz przeprowadzić panel dyskusyjny.

Upewnij się, czy najważniejsi uczestnicy będą dysponować czasem. Zaplanuj krok po korku poszczególne spotkania: konferencje w Krakowie nie powinny być zbyt przegadane. Organizujesz konferencję wielodniową? Ustal, czy najważniejsze dyskusje będą się zaczynały wcześniej, czy wieczorem. Zastanów się dokładnie, kiedy konferencja się rozpocznie, a w którym momencie będzie koniec. Przemyśl w szczegółach zagadnienia, które będą poruszane w trakcie konferencji. Ile godzin poświęcisz na każdy temat?

Jaka będzie główna idea każdego panelu? Rozejrzyj się szczegółowo w wybraniu dobrego lokalu. Dobrze, kiedy konferencja jest przygotowana w śródmieściu Krakowa: wy tym przypadku konferencje wychodzą udanie. Przed hotelem musi być położony parking, jaki bez problemu pomieści pojazdy prelegentów. Zwróć też uwagę na salę gdzie będą obrady. Wszyscy goście mają się zmieścić Sprawdź, czy fotele są z oparciem. Niezbędne jest bycie w kontakcie z czołowymi gośćmi konferencji.

Zawsze jest możliwość korekty planu konferencji. Każdy gość powinien być odpowiednio ugoszczony przez prowadzącego. Uczestnicy muszą mieć możliwość skutecznie wymieniać opinie: tak przebiegają wszystkie konferencje. To uskuteczni przyjemną atmosferę w trakcie prac. Istotny jest sprzęt komputerowy. Oceniając salę obrad należy sprawdzić czy wszystko {jest sprawne|działa|będzie działało: głośniki, ekrany multimedialne. Jeśli definiujesz gdzieś uszkodzenia, zwróć się o ich zlikwidowanie lub na własną rękę zadbaj o komputery. W tej sytuacji konferencja ma możliwość być wydarzeniem bardzo udanym. Można planować kolejną.