Kominki w starych kamienicach sie14

Podobne teksty

Kominki w starych kamienicach

Czy w starych kamienicach krakowskich możemy zdecydować się na wykonanie kominka? Oczywiście jak najbardziej, lecz musi zostać spełnione jedno zasadnicze założenie, a mianowicie występować przewód kominowy, jaki de facto odpowiada za bardzo ważne zadanie, co chyba akurat nikogo nie zaskakuje.

Dobierając elementy i akcesoria do kominka, zwłaszcza tradycyjnego czyli otwartego, zwracamy uwagę na wszystkie przewody kominowe, odpowiadające za cyrkulację powietrza. Podobnie jak kratki wentylacyjne, równie ważne jest zabezpieczenie paleniska, do tego celu użyjemy jedną z kratek, dostępnych na rynku tutaj istnieje także możliwość, zdecydowania się na bardziej estetyczne rozwiązanie. Kluczowa sprawa to jednak najlepsze wkłady grzewcze – trzeba je wybrać tak, aby spełniły swoją rolę.

Nikogo chyba nie zaskoczy fakt, iż podczas spalania węgla dochodzi do pojawienia się iskier, temu zachowanie optymalnej odległości od poszczególnych elementów naszego mieszkania, to coś wręcz oczywistego. Sama obudowa kominka, wykończona niech zostanie z materiałów ognioodpornych, czyli odpowiednich do tego typu zadania, zwłaszcza cegła pełna czy ceramika, jaka idealnie sprawdzi się w takim przypadku.

Pewnie, że w wielu przypadkach zastosujemy kominki automatyczne, czyli rozbudowane o sterowniki, gdzie warto wykorzystać upustowy zawór bezpieczeństwa termicznego, tak aby nie doszło do zagotowania się wody. Kominek sam w sobie to bardzo ciekawa koncepcja, w większości krakowskich kamienic, istnieją przewody kominowe, należy je jednak sprawdzić ewentualnie skorzystać z usług kominiarza, jaki określi ich stan i pozwoli nam na podłączenie się do nich.

Więcej o kominkach w krakowie dowiesz się na kratkipl.pl. Bardzo dobra strona, polecam, chociaż sam kominka nie mam. Może o biokominku pomyślę, bo mieszkam w bloku.