Mieszkasz w Krakowie – chroń się moskitierą sie26

Podobne teksty

Mieszkasz w Krakowie – chroń się moskitierą

Prawdopodobnie każdy właściciel domu, w którym są plastikowe okna z profilu PVC, zna coś takiego, jak moskitiera. To urządzenie jest nieodłączną częścią wszelkich nowoczesnych okien. Moskitiery mają wiele oczywistych zalet, które nie wymagają zbyt szczegółowych wyjaśnień. Jednakże, jak w przypadku każdego innego wymaganego przedmiotu w domu, moskitiera posiada pewną wewnętrzną żywotność.

Mówiąc prościej, oczka moskitiery nie jest wieczne, a po pewnym czasie po prostu moskitiera będzie bezużyteczna i nie będzie w stanie wykonywać swojej podstawowej funkcji. Aby przedłużyć żywotność moskitiery, konieczne jest, aby wykonywać jej naprawy.

Słówko o moskitierach

Moskitiera – najlepszy i najprostszy sposób, aby chronić dom przed wszelkiego rodzaju owadami, nawet z otwartymi oknami lub drzwiami. Ponadto chroni dom przed wpadnięciem puchu topoli, kurzu i pyłków w lecie, a jesienią zwalcza liście. Ze względu na obecność różnych typów sieci, są stosowane w większości okien i drzwi, bez ograniczania widoczności, a także wizualnie stają się integralną częścią nowoczesnych okien.

Najprostszą formą moskitiery jest siatka z włókna szklanego powlekana z PVC, która jest przyklejona do ramy okna za pomocą dwustronnej taśmy klejącej. Montaż takich moskitiery jest w najprostszy sposób – poprzez zasłonięcie wewnątrz otworu okiennego. Jej obecność nie wpływa na otwieranie i zamykanie skrzydeł okiennych.

Najlepsze moskitiery w Krakowie?

Moskitierę, przymocowaną do taśmy z haczykami, można po prostu usunąć i wstawić z powrotem, ponadto jest łatwa do czyszczenia. Nieobecność sztywnej ramy umożliwia wykorzystanie takiej ochrony przed komarami wewnątrz otworu okiennego dowolnej wielkości i kształtu. Żywotność moskitiery to nie więcej, niż 2 lata. Ponadto nie ma potrzeby, aby przeznaczyć specjalne miejsce do przechowywania moskitiery w zimnych porach roku, ponieważ ma ona zwartą formę bez żadnych problemów. Rozwiązanie to jest najtańsze oraz trwałe, ponieważ siatka może czasem być odklejanie podczas użytkowania.