O młodzieży w Krakowie sty14

Podobne teksty

O młodzieży w Krakowie

Jeden z największych polskich poetów napisał kiedyś, że taki będzie nasz kraj, jak jego młodzieży wychowanie. Jest w tym twierdzeniu bardzo dużo prawdy, ponieważ to przyszłe pokolenia będą kształtować oblicze tego państwa, więc naszym zadaniem jako ludzi dorosłych jest je do tego odpowiednio przygotować.

Osobiście uważam, że im szybciej tak się stanie, tym z całą pewnością lepiej dla wszystkich. Być może mogą w takiej sytuacji pomóc ośrodki terapii uzależnień, ale trzeba pamiętać, że najważniejsze jest, aby wszyscy, którym alkoholizm zagraża, byli w stanie pomóc sobie sami. Oni bowiem muszą mieć świadomość, że przecież picie alkoholu w zbyt dużych ilościach do niczego dobrego ich nie doprowadzi.

Generalnie uważa się, że choroba alkoholowa dotyka przede wszystkim tych, którzy nie mają ustabilizowanej sytuacji materialnej, jednym słowem są przysłowiowymi dziadami. To jednak duży błąd w myśleniu. Od pewnego czasu można dostrzegać, że alkoholizm to problem młodych, ambitnych wykształconych, żyjących za szybko, mających za dużo pracy. A to jest jeszcze gorsze.