Podobne teksty

Prawo jazdy w Krakowie? To nie takie proste

Chętny na prawo jazdy dobrze wie, że perfekcyjne przygotowanie się do egzaminu nierzadko nie przekłada się na pozytywny wynik. Jaką metodą podnieść swoją szansę na zaliczenie egzaminu przy pierwszym podejściu? Kursy teoretyczne, czasami lekceważone przez kursistów, mają fundamentalne znaczenie – dają nadzieję lepiej zrozumieć, jakie są zasady na ulicy, uczą zachowania w zaskakujących momentach, jakie mogą trafić się na drodze.

Bez przyswojenia sobie prawideł drogowych, poszczególnych manewrów i informacji na temat zachowania się prowadząc auto, niespodziewanie spowodujemy kolizję. W razie sporego błędu, groźnej dla pobliskich kierowców, nauczyciel od razu przerywa jazdę i oblewa kursanta. Pożądane byłoby więc zidentyfikować szczegółowo największe pomyłki zdających. Jest to wymuszanie pierwszeństwa, za duże przekraczanie szybkości, niestosowanie się do sygnalizacji świetlnej, zła sygnalizacja przeprowadzanych manewrów.

Znasz teorię? Ruszaj w miasto

Nie wcześniej, jak po opanowaniu teorii, instruktor powinien szkolić odpowiedniego panowania nad autem, po pierwsze łagodnego poruszania, typowych manewrów jak również dobrej diagnostyki sytuacji na drodze. W czasie kierowania autem powinno się prowadzić rozmowę z instruktorem o błędach i z pokorą przyjmować uwagi.

Ważkie jest, żeby dydaktyk odpowiedzialnie ocenił szanse na zdanie jazdy praktycznej. Czasami prawidłowiej jest dorzucić trochę pieniędzy na kursy dodatkowe i wyeliminować błędy. Niezbędna będzie też systematyczność. Za bardzo długie interwały pomiędzy lekcjami są niewskazane. Jeśli chcesz wiedzieć więcej, zajrzyj na stronę GPS Ośrodek Szkoleniowy Kraków. To właśnie od nich mam te wszystkie informacje.