Styropian i jego zastosowania wrz14

Podobne teksty

Styropian i jego zastosowania

Każdy kiedyś kupował jakieś urządzenie elektroniczne, lub gospodarstwa domowego, takie jak monitor komputerowy, lodówka, czy telewizor. Zawsze w pudle, w które takie urządzenie jest zapakowane, można znaleźć kawałki starannie pociętego pod wymiar materiału, jakim jest styropian.

To jedno z jego zastosowań

Nadaje się on bowiem do zapełniania pustych przestrzeni w opakowaniu, dodatkowo dając pewność wystarczającej amortyzacji na wypadek wstrząsów przy transporcie, czy biorących się z innego źródła. Styropian zwykle jest biały. Jego cechą charakterystyczną są białe kulki, które dzieci zawsze lubią rozłupywać.

Styropian jest bardzo lekki w dużej mierze decyduje to o popularności tego materiału, ponieważ nie obciąża on przewożonej przesyłki w żaden dodatkowy sposób. Tak naprawdę jedyną rzeczą, na która należy uważać, stosując w jakikolwiek sposób styropian, to fakt, że jest on dość łatwopalny. Dlatego mimo wszystko nie powinno się go dawać dzieciom do zabawy, mimo że bardzo lubią one łupać te białe kuleczki i rzucać je z wiatrem.

Poza zastosowaniem transportowym

Styropian używany jest również na budowach. Okazał się on bowiem materiałem doskonale izolującym ściany zewnętrzne a tym samym nie pozwalającym na to, aby ciepło uciekało z mieszkań. Styropian, już w większych ilościach jest więc chętnie wykorzystywany przez firmy budowlane. W przeciwieństwie też do innych substancji używanych do ocieplania w poprzednich czasach, nie jest uważany za materiał w jakikolwiek sposób szkodliwy dla zdrowia człowieka.