Technologiczna przyszłość lip17

Podobne teksty

Technologiczna przyszłość

Zatrudniając się na stanowisku, którego obowiązki powiązane są z obsługą komputera z monitorem, trzeba przejść odpowiednie badania w przychodni medycyny pracy. Lekarz okulista określi, czy możemy wykonywać taką pracę i ewentualnie przepisze nam odpowiednie okulary.

Być może taka praktyka wzięła się stąd, że jeszcze kilkanaście lat temu długie siedzenie przed komputerem rzeczywiście męczyło oczy. Teraz się to jednak zmieniło, a stało się tak, odkąd do użycia weszły ekrany led. Są one dużo przyjemniejsze w korzystaniu, gdyż nie powodują już bólu oczu, ani nie męczą użytkownika w jakikolwiek inny sposób.

Ekran led stał się prawdziwym dobrodziejstwem

Każdego biura i urzędu, gdyż pracowanie przy takim typie komputera stało się dużo prostsze i bardziej przyjemne. Warto też zwrócić uwagę, jakie zasługi dla rozwoju przemysłu komputerowego mają ekrany ledowe. Jego główną zaletą jest to, że jest płaski.

Spowodowało to, że produkowane komputery są mniejsze, a przede wszystkim, umożliwiło wymyślenie i produkcję na masową skalę laptopów, które stopniowo wypierają ze sklepów tradycyjne stacjonarne pecety. Ekrany led pozwoliły też na rewolucję w telewizorach, których głębia obrazu jest dużo większa, niż w starszych modelach. Do tego wszystkiego dochodzi jeden jeszcze, ostatni czynnik.

Ekrany led są dużo bardziej energooszczędne

Zużywają one mniej prądu, przez co komputer jest dużo tańszy w eksploatacji, niż kiedyś był. Pewnie można się spodziewać za pewien czas kolejnych pozytywnych zmian, tym bardziej, że led jest kolejną, po lcd technologiczną generacją takich ekranów.