Turystyka w Krakowie rośnie w siłę lut18

Podobne teksty

Turystyka w Krakowie rośnie w siłę

Zyski turystyki w Krakowie są coraz większe, dokładnie to obrazuje potencjał jak i zainteresowanie tym miastem, podobnie jak ogrom atrakcji jakie czekają na potencjalnych gości.

Oczywiście nie byłoby tak dobrych informacji, gdyby nie inwestycje jakie prowadzono na przestrzeni wielu lat, od modernizacji starówki oraz Wawelu po otwarcie kolejnych muzeów czy atrakcyjnych w tym zakresie miejsc. Zyski generuje zresztą nie tylko miasto ale również prywatni przedsiębiorcy, restauracje oraz lokale rozrywkowe, to w dzisiejszych czasach coś potrzebnego takiemu miastu jak Kraków, do tego by cieszyć się zainteresowaniem ze strony nie tylko krajowych ale również zagranicznych turystów. To oni szukają takich osób, jak przewodnik, co tym bardziej potrafi napędzić pozytywną koniunkturę.

Setki nowych miejsc noclegowych, dziesiątki hoteli oraz miejsc gdzie można przenocować, to kolejny przykład na to gdzie płyną obecnie pieniądze, a co najważniejsze gdzie branża turystyczna się rozwija. Należy o tym progresie wspomnieć, gdyby nie modernizacja pewnie Kraków dołączyłby do listy miast, jakie pomimo swojej historii czy infrastruktury typowo turystycznej, nie wykorzystały swojej szansy. Jest inaczej, a co za tym idzie może Kraków powinien stać się wręcz miastem niemal w całości ukierunkowanym na turystykę, także jeżeli chodzi o jego gospodarkę.