Praca w firmie dekarskiej lip16

Podobne teksty

Praca w firmie dekarskiej

Są dwie opinie o zawodzie dekarza

Pierwsze z nich mówi nam, że taka osoba to przede wszystkim rzemieślnik, który musi znać wszystkie szczegóły techniczne i być zorientowany w przepisach prawnych. Drugie natomiast pokazuje architekta, który jest artystą i tworzy dzieła sztuki. Nie jest to stwierdzenie przesadne, ponieważ wiele dachów, jakie widzimy chociażby we Wrocławiu to prawdziwe perełki sztuki architektonicznej.

W istocie obie te cechy muszą się koniecznie uzupełniać i iść ze sobą w parze, jakby to powiedzieć, być komplementarne ze sobą. Wtedy dopiero będzie można projektować i budować dachy, które będą zarówno same w sobie dziełami sztuki, jak też będą spełniać wszystkie wymogi i dadzą się po prostu budować. Można by rzec – w temacie nastąpi dokładna precyzja.

Istotą solidnego dachu jest materiał wykonania

Dach to projekt i wykonanie

Z jednej strony bowiem projekty dachów to właśnie taki zamysł architektoniczny, gdzie zamawiającego nie tyle interesują wszystkie szczegóły technologiczne, ponieważ te są zostawiane fachowcom z branży budowlanej, którzy zajmą się postawieniem tego domu. Zamawiający bardziej chce zobaczyć koncept swojego przyszłego dachu aby wiedzieć, jak gotowa konstrukcja będzie wyglądała.

Zamawiający słusznie zakłada jednocześnie, że firma dekarska przygotuje taki dach, który będzie spełniał zarówno wymagania budowlane i techniczne a przede wszystkim będzie bezpieczny.

Dla doświadczonego dekarza jest to oczywista sprawa. Same rysunki techniczne, które są uzupełnieniem niezbędnym takiego modelu dachu, nie powiedzą jej wiele na temat samego pokrycia, jeśli nie ma ta osoba wiedzy z zakresu techniki i prawideł projektowania domu.

Dekarz projektuje i wykonuje

Ścisłe modele dachów, rozumiane właśnie jako nie wizerunki artystyczne, ale jako zbiór szkiców technicznych, są przeznaczone dla zespołu dekarzy, którzy wybudowaniem całości się zajmą.

Tak właśnie trzeba rozumieć kładzenie dachów, jak też samą pracę dekarza projektanta, jako jednocześnie warsztat, ale też również jako pewien rodzaj artyzmu, gdzie wizja i jej przedstawienie klientowi jest niezbędne.

Tylko czy znajdziemy firmę dekarską, która wszystkie te aspekty w swojej pracy pomieści i wywiąże się ze zlecenia remontu bądź budowy dachu w sposób należyty? We Wrocławiu nie powinno być to problemem.